Brązowa Maska i Nagroda Aktorska TOMASZOWSKIE TEATRALIA

Zgodnie z definicją słownikową: „teatr to rodzaj sztuki widowiskowej, w której aktor lub grupa aktorów na żywo daje przedstawienie dla zgromadzonej publiczności”. Obok teatrów zawodowych, profesjonalnych istnieją szkolne, amatorskie teatry. „Tomaszowskie Teatralia, czyli artystyczne zdarzenia sceniczne” umożliwiają grupom teatralnym z powiatu tomaszowskiego zdrową rywalizację, a przede wszystkim kontakt z szeroką publicznością.
W szóstej edycji powyższego przeglądu nasz Dzielnicowy Ośrodek Kultury reprezentował zespół „Horrorek”, którego instruktorem jest Iwona Jabłońska.

Grupa ta przeszła całkowitą metamorfozę, jej nowy skład uformował się we wrześniu w bieżącym roku : (Benedykt Saktura, Maja Kuniecka, Zosia Mazur, Jessika Iskierka i Dominika Doromoniec). Są to prawdziwi mali debiutanci, uczniowie pierwszej i drugiej klasy szkoły podstawowej. Nasi reprezentanci swoim autorskim przedstawieniem na podstawie książki Doroty Gellner pt. „Gryzmoł” udowodnili, że warto być wiernym swoim pasjom.
„Horrorek” zachwycił jury oryginalną, trójwymiarową dekoracją, wartką akcją oraz dużą dawką dobrego humoru. Został uhonorowany Brązową Maską. Doceniono indywidualną Nagrodą Aktorską także Jessikę Iskierkę, która wcieliła się w postać babci Gryzmołowej.
Teatr amatorski to wspaniała przygoda, ale także ciężkie systematyczne ćwiczenia. Podziwiamy „Horrorek” za ich pracowitość. Cieszymy się, że podopieczni DOK-u kochają to, co robią i są za to doceniani.