„Kolędowanie za Pilicą z aniołami w tle”

Pod takim tytułem 22 stycznia odbył się artystyczny wieczór zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury w filii DOK. Poetyckim akcentem rozpoczęła go Krystyna Rybak, Lech Kozdrój zinterpretował instrumentalnie dwa utwory kolędowe „Lulajże Jezuniu” i „Cichą noc” a następnie w programie zatytułowanym „Święta w nas” wokaliści, doskonalący swe umiejętności w MCK-u pod kierunkiem instruktorki Beaty Niedzielskiej, zaprezentowali świąteczne piosenki, pastorałki i współczesne kolędy.

Spotkanie dedykowane było także przybyłym na spotkanie babciom i dziadkom z okazji ich święta.

Uroczystość obyła się w otoczeniu wystawy „Anioły”, przygotowanej przez uczestników sekcji rysunku i malarstwa Miejskiego Centrum Kultury i Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy MCK. Autorami prezentowanych na wystawie prac są: Elżbieta Andrzejewska, Elżbieta Kieszek, Maria Czapnik, Leszek Klama, Czesław Mizerski, Teresa Błaszczyk, Barbara Lambert, Barbara Kowalewska, Anna Żegota, Urszula Wojciechowska, Irena Lasek. Sekcja pracuje w filii MOK pod kierunkiem artystycznym Bożeny Gajdy. Wystawę można oglądać w filii DOK przy ul. Gminnej 37/39 do 13 marca.

Na zakończenie dyrektor Anna Zwardoń przekazała życzenia dla obecnych na spotkaniu babć i dziadków, zaś organizatorzy podarowali gościom piernikowe serca.