„NATURA-lnie piosenka” – Ela i Iza na podium

11 lipca odbył się X Miejski Konkurs Piosenki Turystycznej i Ekologicznej „NATURA-lnie piosenka”. Konkurs został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Uczestnicy konkursu piosenki dziecięcej zaprezentowali po dwa utwory o tematyce ekologicznej i turystycznej. Dzielnicowy Ośrodek Kultury reprezentowały dwie siostry. W kategorii przedszkola Iza Rudzka, w kategorii szkoły gimnazjalne – Ela Rudzka.

Dla Izy był to debiut sceniczny, dlatego tym bardziej należy jej pogratulować wyróżnienia. Ela w swojej kategorii wiekowej zajęła III miejsce. Dodatkowa atrakcją dla wszystkich uczestników byli nietuzinkowi goście. W Parku Miejskim pojawił się bowiem rozśpiewany „Wóz Metafizyczny” Teatr Pinokio oraz akrobaci na szczudłach i żonglerzy. Artyści wykonali kilka piosenek ze spektaklu, włączali dzieci do zabawy oraz wspólnego śpiewania. Dało to namiastkę atmosfery spektaklu pt. „Pippi Pończoszanka” i zachęciło najmłodszych do przybycia tego samego wieczoru na tomaszowskie Błonia.

Fundatorem nagród w konkursie był Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz. przy współudziale środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.