MOK-owskie Lato w teatrze w DOK-u

Powiększ obrazMOK-owskie Lato w teatrze w DOK-u

W Miejskim Ośrodku Kultury w naszym mieście od 16 do 29 sierpnia realizowano projekt półkolonii teatralnych pt. „Po drugiej stronie szafy”. Uczestnikami byli tomaszowianie w wieku od 10 do 16 lat. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z warsztatem aktora, scenografa, kompozytora oraz dziennikarza teatralnego. Uzdolnieni teatralnie młodzi ludzie doskonalili swój warsztat pod okiem koordynatorki projektu Anny Nowak i instruktorów teatralnych: Emilii Adamiszyn, Elżbiety Chrulskiej i wokalistki – Magdaleny Cysewskiej.

26 sierpnia mogliśmy podziwiać efekty ciężkiej dwutygodniowej pracy uczestników projektu w naszym Dzielnicowym Ośrodku Kultury.

O godz. 15:00 w piątkowe popołudnie białobrzeska placówka zamieniła się w teatr. Nie lada niespodzianką dla widzów było to, że aktorzy zabrali publiczność w magiczną podróż. Wszyscy widzowie, aby zobaczyć komediową scenkę z udziałem roztańczonych wiedźm i złej królowej musieli przejść na salę widowiskową przez zaczarowaną szafę. Następnie uciekali przed gniewem potężnej władczyni wychodząc aż za posesję DOK-u. Wędrówka wąską ścieżynką wzdłuż torów kolejowych była wielkim zaskoczeniem dla małych i dużych. Podczas przechadzki tomaszowianie spotkali hałaśliwe czarownice, w które wcieliły się słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dorośli reagowali śmiechem na ich widok, najmłodsi spoglądali na wiedźmy z lekkim niepokojem, gimnazjalistki postanowiły nakrzyczeć na te bajkowe postacie (taka reakcja nastoletniej publiczności na pewno zaskoczyła panie w przebraniu baby jagi). Nie zabrakło pantomimy, teatru ruchu, niezwykle kreatywnej i pomysłowej scenki plenerowej, próbki pastiszu, zabawy z maską i kukłą czy popisów wokalno – muzycznych.

Cieszymy się, że widowisko „Po drugiej stronie szafy” miało swoją premierę w najstarszej dzielnicy Tomaszowa Mazowieckiego. Pełne soczystej zieleni, bogate w malownicze widoki Białobrzegi tworzyły wspaniałą scenerię do przygotowanego przez uczestników półkolonii z MOK-u spektaklu. Odetchnęliśmy z ulgą, że 26 sierpnia pogoda sprzyjała plenerowej imprezie. (Próby dzień wcześniej odbywały się w strugach deszczu).

Gratulujemy organizatorom ciekawych pomysłów.