IX Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

4 listopada bieżącego roku po raz dziewiąty odbył się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Jego organizatorami są Zespół Szkół nr 8 oraz Dzielnicowy Ośrodek Kultury. Wszystkich przybyłych powitała Lena Słowikowska, dyrektor ZS nr 8 oraz Anna Zwardoń, dyrektor DOK.

W rolę konferansjerów wcielili się uczniowie Gimnazjum nr 8: Karolina Karwas i Szymon Gawęda. Głównym celem powyższej imprezy patriotyczno – artystycznej jest kształtowanie szacunku wobec wartości polskiej muzyki narodowej, pogłębienie uczuć patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, ale również możliwość wymiany pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu.

Jury w składzie: Katarzyna Małek – przewodnicząca jury, Renata Walesińska, Halina Szczucińska, Krystyna Koselak wysłuchało 58 prezentacji uczestników, którzy przedstawili pieśni i piosenki o tematyce patriotycznej i żołnierskiej.