Happening przed finałem projektu „przeWOZYkultury.pl”

21 października bieżącego roku Dzielnicowy Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców naszego miasta do uczestnictwa w happeningu promującym wydarzenie finałowe – KOCIOŁ ARTYSTYCZNY (25.10.2014) projektu „przeWOZYkultury.pl”. Projekt realizowany jest w ramach programu „Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego 2014”. Organizatorzy to Łódzki Dom Kultury Instytucja Samorządu Województwa Łódzkiego i Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz.

Pracownicy DOK-u podróżowali przystrojonym wozem konnym ulicami naszego miasta. Na każdym „przystanku” (min. Urząd Miasta, Muzeum, DPS przy ul. Farbiarskiej, Starostwo Powiatowe, targowisko przy ul. Mazowieckiej) instruktorzy rozdawali ulotki promujące III PRZYSTANEK KULTURY, którym jest PĘTLA – KOCIOŁ ARTYSTYCZNY oraz polskie jabłka z logo projektu. Ta oryginalna, mobilna forma promocji odbywała się przy grze i śpiewie kapeli „Retro” w składzie: Kazimierz Krotosz, Mirosław Moskwa, Jerzy Sil oraz Tadeusz Sil. W rolę woźnicy wcielił sie Wiesław Bosiek i Krzysztof Zdon. Przebieg happeningu okiem kamery śledzili: Janusz Pajak z TV „aMazing” oraz Joanna Sztymelska, pracownik Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Maz., za co serdecznie dziękujemy.