Happening promujący warsztaty – projekt „przeWOZYkultury.pl”

26 września bieżącego roku pracownicy Dzielnicowego Ośrodka Kultury zorganizowali happening promujący warsztaty realizowane w ramach projektu „przeWOZYkultury.pl”. Jego adresatami byli mieszkańcy dzielnicy Białobrzegi, osiedla Ludwików oraz wsi Ciebłowice Duże. Podróżując wozem konnym pracownicy DOK zawitali do Szkoły Podstawowej nr 7 (Ludwików), Zespołu Szkół nr 8 (Białobrzegi) oraz Świetlicy Wiejskiej w Ciebłowicach Dużych.

To artystyczne, dość niekonwencjonalne wydarzenie charakteryzowało się bezpośredniością, aktywizowało odbiorcę do wspólnej zabawy. Centrum wydarzenia był przystrojony wóz konny – symbol podróżującej kultury, którym instruktorzy DOK pojechali ulicami naszego miasta i okolic. Na każdym „przystanku” pracownicy tomaszowskiej placówki przeprowadzili zabawy animacyjne, a następnie przy rytmach muzyki rozdawali ulotki, malowanki, wierszyki promujące poszczególne wydarzenia z wyszczególnionymi miejscami oraz terminami warsztatów. Rozdawali również przepyszne, polskie jabłka opatrzone naklejką z logo projektu. Adresaci projektu „przeWOZYkultury.pl’ w specjalnie przygotowanych na tą okazję rymowankach poznali historię i działalność Muzeum Animacji „SE-MA-FOR” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „POLTEX” z Łodzi. Przebieg happeningu okiem kamery śledziła Pani Joanna Sztymelska pracownik Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Maz., za co serdecznie dziękujemy.