Gryzmolenie w DOK-u na rysunkowym bloku

Powiększ obrazGryzmolenie w DOK-u na rysunkowym bloku

W Dzielnicowym Ośrodku Kultury od 1 do 13 kwietnia bieżącego roku miała miejsce powarsztatowa wystawa prac plastycznych „Gryzmolenie w DOK-u w rysunkowym bloku”.
Uczniowie klas I – III z ZS nr 8 w Tomaszowie Maz. od 23 do 25 marca w naszej placówce siedząc na parkiecie, ilustrowali przygody Gryzmoła – tytułowego bohatera opowiadania Doroty Gellner. Wystawa cieszyła się zainteresowaniem szczególnie małych tomaszowian.

Autorzy prac przyprowadzali swoich najbliższych. Z dumą pokazywali własne dzieła. Uczestnicy cotygodniowych zajęć w ośrodku zachęcali swoje rodzeństwo do obejrzenia portretów psotnego Gryzmoła. Dorośli przybyli do DOK-u podkreślali, że atutem podziwianych przez nich rysunków jest samodzielność, różnobarwność i oryginalność tematu. Każdy rysunek przedstawiał ten sam temat, ale cudaczny bohater opowiadania Doroty Gellner raz był chudą, innym razem pękatą istotką. WyobraĽnia dziecięca nie zna żadnych granic, czego dowodzi sama wystawa, nad którą pieczę sprawowała Iwona Jabłońska – instruktor, plastyk z Dzielnicowego Ośrodka Kultury.