Ferie zimowe w DOK-u

Okres zimowego wypoczynku dla dzieciaków z naszego miasta zbliża się do końca. Aby młodzi mieszkańcy nie nudzili się w tym czasie, podczas ferii zimowych w Dzielnicowym Ośrodku Kultury organizowane były zajęcia dla dzieci i młodzieży. Ci, którzy odwiedzili Ośrodek mogli stwierdzić, że żeby dobrze się bawić wcale nie trzeba wyjeżdżać z miasta. Muzyka, plastyka, taniec, teatr, konkursy, zabawy, gry – to tylko niektóre atrakcje, jakie DOK przygotował dla milusińskich.

W tym roku ferie, wspólnie z nami spędziła liczna grupa harcerzy 12 TDH Błyskawica, którzy obok uczestnictwa w oferowanych zajęciach, również aktywnie włączali się w organizację i prowadzenie zabaw dla najmłodszych dzieci. Dwutygodniowy odpoczynek od zajęć lekcyjnych w DOK-u upłynął pod hasłem „Wychodzą z cienia dawne wspomnienia” . Każdego dnia, bez względu na wiek, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a przy okazji poznać jak wolny czas spędzali nasi rodzice czy dziadkowie. Podczas warsztatów animacji gier i zabaw przypomniano takie gry jak Zośka, „ciuciu-babka”, różne odmiany berka, bule, a także gry stolikowe: warcaby, młynek, chińczyk. Były zajęcia plastyczne, podczas których dzieci tworzyły przestrzenne figury z gliny, a także warsztaty grafiki prowadzone przez absolwentkę ASP panią Magdalenę Paszkiewicz.

Uczestnicy zajęć mieli okazję wykazać się kreatywnością wokalną, teatralną, sprawnościową podczas rywalizacji „Mam talent”. Zajęcia w pierwszym tygodniu zakończone zostały balem kostiumowym przeplatanym różnymi konkursami i zabawami. Druga część ferii to wyjazd do kina Helios w Piotrkowie na Film 3D pt.: „Robaczki z zaginionej doliny”, a także przygotowania do udziału w Mini Playback Show. Tegoroczne ferie zimowe w Dzielnicowym Ośrodku Kultury upłynęły w miłej i rodzinnej atmosferze. Z wachlarza oferty, jaki został przygotowany każdy z uczestników mógł wybrać coś dla siebie. Było radośnie, twórczo, edukacyjnie czyli zajęcia łączące przyjemne z pożytecznym. Niestety czas szybko mija i trzeba się rozstać, ale na osłodę każdy z uczestników został obdarowany drobnym upominkiem. Dzięki wsparciu Gminy Miasto Tomaszów Maz., w ramach zadania „Przeciwdziałanie i ograniczenie spożywania alkoholu przez dzieci i młodzież oraz promowanie zdrowego stylu życia” ujętego w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Integracji Osób Uzależnionych i Ich Bliskich na rok 2014 wszyscy uczestnicy mieli zapewnione 2-gie śniadanie.