CHARYTATYWNY KONCERT SERC DLA ROBERTA

4 grudnia bieżącego roku w sali kina „Włókniarz” odbył się „Koncert Serc dla Roberta”. Organizatorem tego charytatywnego przedsięwzięcia był Dzielnicowy Ośrodek Kultury oraz Fundacja „Dar serc”. Jego główną ideą było zebranie funduszy na zakup nowego elektrycznego wózka inwalidzkiego dla Roberta Jakubowskiego – mieszkańca dzielnicy Białobrzegi, który urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym, niedowładem kończyn dolnych. Choć na co dzień ten młody człowiek boryka się z niepełnosprawnością postanowił się nie poddawać i spełniać swoje marzenia, dlatego zwrócił się o pomoc do dyrekcji i pracowników DOK-u oraz Fundacji „Dar Serc”.

Warto dodać, że największym pragnieniem Roberta jest zakup inwalidzkiego wózka elektrycznego, bo ten na którym obecnie się porusza jest już wysłużony i co gorsza to model korbowy, napędzany wyłącznie siłą rąk chorego, niezapewniający łatwego poruszania się i kontaktu z drugim człowiekiem. Niedzielny koncert pokazał, że warto wierzyć w ludzi, w ich dobro i bezinteresowność. Zostało rozprowadzonych ponad 300 dziesięciozłotowych cegiełek, co dało kwotę 3 060 zł. Ponad trzygodzinny koncert był wspaniałym muzycznym przedsięwzięciem i niestety żaden opis nie odda panującej tego wieczoru atmosfery w Sali Włóniarza. Jego koordynatorką była Anna Zwardoń, dyrektor DOK-u, która tego wieczoru poprowadziła prowadziła całość imprezy.

Każdy przybyły znalazł w bogatym repertuarze coś dla siebie. W radosny klimat regionalnego folkloru wprowadził gości zespół ludowy”Ciebłowianie”, prowadzony przez Katarzynę Małek. Następnie na scenie pojawiła się grupa „Pro Domo”, którą tworzą muzycy skupieni wokół DOK-u. ZaprzyjaĽnieni z Robertem uzdolnieni muzycznie ludzie: Adam Bieganowski, Robert Burian, Tadeusz Lubicki, Karolina Lubicka, Sylwester Lublin, Karol Swarbuła, Robert Sułek, Magdalena Rudzka, Bartłomiej Trojak przygotowali dla publiczności wyjątkową, artystyczną niespodziankę – razem z bohaterem charytatywnego koncertu zaśpiewali wspólnie piosenkę. Wybrali utwór „Smak ciszy” polskiego zespołu heavymetalowego „Turbo”. Widzowie po skończonym numerze oklaskiwali wykonawców na stojąco, brawa te skierowane były przede wszystkim do samego Roberta, który pokazał, że nie chce bezczynnie czekać na pomoc, że jest energicznym, kreatywnym człowiekiem. Zaraz potem w rockowe brzmienie wprowadził wszystkich zespół „Aptekarze” w składzie: Ewelina Łęczycka,Dariusz Burian, Robert Burian, Łukasz Sil, Sławomir Jania. Dla Roberta zagrał także wirtuoz akordeonu Jacek Kurzawa. Również fani zespołu „Apteka”, który tworzą: Karolina Lubicka, Krzysztof Kopeć, Mariusz Momot i Tomek Przybysz, byli usatysfakcjonowani tego magicznego wieczoru. Do krainy marzeń i refleksji zabrał swoim występem uzdolniony nieprzeciętnie tomaszowian Piotr Goljat. Na scenie pojawił się też Szwester, który jest wierny kulturze hip – hopu i stara się przez własne teksty wyrazić swoje aspiracje i postulaty. W „Koncercie Serc dla Roberta” wziął również udział zespół w składzie: Maciej Caputa – perkusja, Bartłomiej Papierz – gitara, Piotr Goljat- instrumenty klawiszowe, Marcin Saktura – gitara basowa. To wyjątkowi muzycy uznani i wielokrotnie nagradzani na rynku artystycznym naszego kraju.

Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc, dobra wola i wsparcie licznej grupy osób i instytucji, za co serdecznie dziękują organizatorzy i sam Robert Jakubowski: Dyrektor MBP Pani Ewa Adamska, OSiR, MZK, Pan Konrad Pawlik -Zakład Introligatorski z ul. Białobrzeskiej, Firmy nagłośnieniowe: Artmusica – Pan Jacek Kurzawa, Tom- Sound – Pan Tomasz WoĽnica, Pan Mariusz Zygmunt, Urząd Miasta – Wydział Administracji, Obsługi i Majątku, Grupa Medyczna Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomaszowie Maz. – dzielnica Białobrzegi, tomaszowskie media: (TIT, Przegląd Lokalny FAMKA, Dziennik Łódzki, Radio FAMA, Telewizja aMazing, portal internetowy tvtomaszow.pl, portal internetowy nasztomaszow.pl, portal internetowy tomaszow – maz.eu), firmie FOT – VID – Pan Krzysztof Warczyk, Foto Studio M – Pan Stefan Marcinkowski.

Organizatorzy podkreślają, iż całe przedsięwzięcie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem i życzliwym odzewem ze strony różnych środowisk.

Do sprzedaży pozostały jeszcze 194 cegiełki. Fundacja Dar serc zezwolenie na prowadzenie tej akcji ma do końca grudnia 2012 roku. Jeżeli ktoś zechciałby jeszcze pomóc Robertowi to zapraszamy do Dzielnicowego Ośrodka Kultury. W zamian za kupno cegiełki dołączymy płytę ze zdjęciami z koncertu.