PIKNIK URODZINOWY

Powiększ obrazPIKNIK URODZINOWY

Każdy z nas ma urodziny. Z tej okazji zazwyczaj spotykamy się z bliskimi, częstujemy ich smakołykami, cieszymy się wspólnym spotkaniem. I nie ma w tym nic osobliwego. Wyjątkowe jest natomiast to, by dzielnica celebrowała swoje święto. Białobrzegi zasługują na nie w stu procentach, tym bardziej ,że mieści się tam Miejsce Odkrywania Talentów – Dzielnicowy Ośrodek Kultury, który w bieżącym roku obchodzi swoje 35-lecie istnienia.
5 czerwca bieżącego roku w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Tomaszowie Maz. odbył się Piknik Urodzinowy z okazji 35-lecia tejże placówki oraz 606 urodzin dzielnicy Białobrzegi. Przybyłych powitała Anna Zwardoń – dyrektor DOK-u, która podziękowała również sponsorom i zachęciła najmłodszych do wzięcia udziału w konkursach: plastycznym, pożarniczym – przeprowadzanym przez OSP w Białobrzegach, rekreacyjnym czy kiermaszu książek. Można było również obejrzeć wozy i osprzęt strażacki. Organizatorzy przewidzieli też gry i zabawy dla całej rodziny. Były one możliwe dzięki udostępnionemu przez TKKF sprzętowi sportowemu. Dziecięce buzie przepięknie ozdabiały różnobarwnymi motywami Renata Łopat oraz Iwona Jabłońska. Najmłodsi mogli lepić w plastelinie i masie solnej, ubarwiać kolorowymi kredami ogrodzenie Ośrodka, ozdabiać barwnymi malunkami tekturowe domki przekazane przez Eurobox.

Blok artystyczny rozpoczął występ zespołu „Pro Domo”, który tworzą niektórzy pracownicy ośrodka wraz ze swoimi, uzdolnionymi muzycznie przyjaciółmi. Ubrani w kowbojskie kapelusze oczarowali publiczność znanymi piosenkami w nowych, autorskich aranżacjach w brzmieniu country. W to niedzielne popołudnie zespół zagrał w nieco okrojonym składzie: Magdalena Rudzka – wokal, skrzypce, Tadeusz Lubicki – gitary, śpiew, Adam Bieganowski – gitary, Robert Sułek – kontrabas, Karol Swarbuła – instrumenty klawiszowe, Bartłomiej Trojak – instrumenty hybrydowe.
Następnie na polowej scenie wystąpili „Dokowianie” – zespół tańca ludowego zrzeszający dzieci w wieku 4 – 10 lat zaprezentował pod okiem Moniki Saktury lubiane piosenki ludowe oraz wesołe suity taneczne. Na urodzinowym pikniku nie mogło zabraknąć barwnej wizytówki DOK-u – zespołu tanecznego „Impuls”. Dzieci tańczyły przy dĽwiękach hinduskiej muzyki, maluchy dziarsko radziły sobie w latynoskich rytmach, a młodzież w błękitnych podkoszulkach z logo zespołu i DOK-u zachęcały widzów do hip-hopu. Do występu „Impuls” przygotowała również Monika Saktura.
Podczas niedzielnej imprezy w DOK-u można było usłyszeć też recytację Benedykta Saktury,
wokalistki z ZS nr 8 przekonywały publiczność, że śpiew jest magicznym językiem duszy (nad ich występem czuwał Marcin Saktura – opiekun grupy), gimnazjalistki z Klubu Przyjaciół Literatury włączając się do ogólnopolskiej akcji propagującej czytanie, zaprezentowały unowocześnioną wersję „Kopciuszka”. Dzięki występowi Zespołu Folklorystycznego „Sami Swoi” z Twardej, którego opiekunką jest Bogumiła Wiktorowicz, młodsze pokolenie mogło zapoznać się z kulturą swojego regionu.
Uwieńczeniem urodzinowego pikniku DOK-u był koncert tomaszowsko – piotrkowskiego zespołu Avocado, który przez całe popołudnie dbał również o akustyczną stronę imprezy. Muzycy porwali do tańca młodzież. Prezentując popularne piosenki zyskali sympatię dzieci jak i dorosłych. Rolę konferansjera podczas imprezy pełniła Anna Zieja.
Miłym akcentem urodzinowego popołudnia dla wszystkich pracowników Dzielnicowego Ośrodka Kultury było oficjalne potwierdzenie zamieszczenia na mapie Miejsc Odkrywania Talentów białobrzeskiego Ośrodka. W piątek, 3 czerwca za pośrednictwem Kuratorium Oświaty w Łodzi został przekazany placówce list od Pani Katarzyny Hall – Minister Edukacji Narodowej oraz tablica potwierdzająca, iż DOK to miejsce gdzie można odkryć oraz „szlifować” swój talent. Na mapie „Miejsc odkrywania talentów” prowadzonej w ramach Akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rok odkrywania talentów” dane Dzielnicowego Ośrodka Kultury zamieszczone były już od lutego br., natomiast oficjalne potwierdzenie stało się miłym prezentem urodzinowym.
Dyrekcja i pracownicy Dzielnicowego Ośrodka Kultury serdecznie dziękują wszystkim dzięki którym mogło dojść do organizacji tak miłego, rodzinnego popołudnia.
Z. P. H. U. DAMPAR – Pan Krzysztof Pardej
P.H.U. DALMET – Państwo Joanna i Krzysztof Milczarek
Zakład Usług Kominiarskich – Pan Jan Zatorski
Sklep spożywczy – Państwo Teresa Zatorska i Włodzimierz Krotosz
Zakład FryzjerskI „ROBERT” – Państwo Justyna i Robert Mierzwa Sklep „AQUA” – Państwo Elżbieta i Józef Woźniak
Polski Związek Wędkarski koło nr 32 „Wistom” w Tomaszowie Maz.
Pan Kazimierz Fryziel
Urząd Miasta Tomaszów Maz
Sklep Jubilerski DIAMENT- Państwo Witold i Barbara Buda11. F.P.H. – Hurtownia Papiernicza -METEORA – Pani Grażyna Błaszczyk
EUROBOX – Przesiadłów