Wiosenny Rajd Rowerowy Brzegiem Pilicy

Wiosenny Rajd Rowerowy Brzegiem Pilicy w Dzielnicowym Ośrodku Kultury doszedł do skutku! 16.06.2012r. o godzinie 9.31 pod Ośrodkiem spotkała się mała grupa pasjonatów turystyki rowerowej. Wyruszyli w kierunku Skansenu Rzeki Pilicy gdzie mieli okazję obejrzeć wystawy stałe i czasowe. Niebieskie Źródła, jedyne takie w Europie zjawisko przyrody, było kolejnym punktem wyprawy.

Z Niebieskich Źródeł przez most, zmieniając brzeg rzeki Pilicy, duktami leśnymi dotarli do Grot Nagórzyckich, które od niedawna można podziwiać w pełnej krasie. Sukcesem uczestników okazało się zdobycie górki nagórzyckiej, bez schodzenia z roweru! Wszyscy szczęśliwie dotarli na szczyt! Taras widokowy na sulejowskiej tamie był idealnym miejscem do zregenerowania sił przed dalszą trasą. Jadąc wzdłuż brzegu Pilicy, omijając główną ulicę Smardzewic uczestnicy dotarli do budki z lodami, które od wielu dekad uchodzą za najlepsze w okolicy. Przez Białą Górę, las Smardzewicki, Wąwał oddychając świeżym, sosnowym powietrzem i podziwiając piękną panoramę Tomaszowa cykliści dotarli z powrotem do Dzielnicowego Ośrodka Kultury.

Pomysłodawcą, organizatorem i opiekunem grupy był główny instruktor DOK-u Tadeusz Lubicki. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta – Wydział Polityki Społecznej, uczestnicy otrzymali odblaskowe kamizelki, zwiększające bezpieczeństwo rowerzystów na drogach publicznych. Niech żałują Ci, których nie było! Kolejne rajdy zarówno rowerowe jak i piesze będą organizowane przez DOK w niedalekiej przyszłości.