Wieczornica „Źródło. Młodzi o Janie Pawle II”

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali” JP II – tymi słowami rozpoczął się 3 maja w Dzielnicowym Ośrodku Kultury wieczór poświęcony osobie Jana Pawła II. Grupa młodych ludzi zabrała widzów w liryczną podróż z błogosławionym, podczas której nie zabrakło chwil zadumy i wzruszeń. Jak przyznają sami wykonawcy, twórczość Jana Pawła II jest wymagająca i nie łatwa, autor stawia odbiorcy wysoką poprzeczkę.

Nie trudno się domyśleć, że przygotowania do spotkania pt. „Źródło. Młodzi o Janie Pawle II”- to wiele dni prób. Młodzież pragnęła w jak najbardziej autentyczny sposób ukazać twórczość i postać Papieża Polaka, którego nieustannie nosi w swoich sercach. Po widocznej reakcji obiorów rzeczą oczywistą stało się, iż zamierzony wcześniej cel został osiągnięty. Po zakończonej części artystycznej w atmosferze medytacji i modlitwy, w asyście strażaków z OSP Białobrzegi uczestnicy koncertu udali się wspólnie na plac kościelny gdzie odśpiewany został Apel Jasnogórski i wypuszczony symboliczny gołąbek pokoju.

Wieczornica była świetną okazją do integracji różnych środowisk dzielnicy Białobrzegi. Głównymi organizatorami wydarzenia był Dzielnicowy Ośrodek Kultury i parafia pw. św. Marcina. Inicjatywę wsparła także wcześniej wspomniana OSP w Białobrzegach, a także wiele prywatnych osób, którzy wspomagali młodzież od strony finansowej jak i duchowej. Nie brakowało ciepłych słów oraz cennych wskazówek. Organizatorzy dziękują również uczniom z Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku, którzy zechcieli podzielić się z mieszkańcami naszego miasta swoim talentem muzycznym. .