Wernisaż malarstwa Stowarzyszenia Amatorów Plastyków

16 marca br. w Dzielnicowym Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa tomaszowskiego Stowarzyszenia Amatorów Plastyków. Anna Zwardoń, dyrektor DOK-u, gorąco powitała współgospodarzy tego artystycznego wydarzenia oraz przybyłych gości. Wernisaż był wyjątkowym wydarzeniem, ponieważ ostatnia wystawa SAP w białobrzeskiej placówce miała miejsce w 2004 roku.

Pani Teresa Dura – Prezes SAP przybliżyła historię powstania i zakres działania Stowarzyszenia podkreślając iż wszystkich członków łączy wspólna pasja – umiłowanie sztuk pięknych i próba samorealizacji w różnych dziedzinach plastyki. Zanim sympatycy malarstwa przystąpili do oglądania wystawy, w ramach podziękowania mini recital muzyczny, specjalnie przygotowany na tę okazję, zaprezentowali tomaszowscy muzycy związani zawodowo bądź towarzysko z Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury. Na scenie w kilku utworach retro zaprezentowali się Magdalena Rudzka – wokal, skrzypce, Sławomir Jania – gitara basowa, Robert Burian – perkusja, Bartłomiej Trojak – instrumenty perkusyjne, hybrydowe, Krzysztof Majda – gitara, śpiew Sylwester Lublin – gitara, śpiew, Dariusz Burian – oprawa akustyczna.

Na wystawie , którą można oglądać do 13 kwietnia 2012 roku w Dzielnicowym Ośrodku Kultury, zaprezentowano ponad 50 prac autorstwa 18 plastyków, wykonanych w różnych technikach: olej, pastel, akryl, kolaż, piórko, a także spray. Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.