VI Konfrontacje Zespołów Tańca Nowoczesnego

W sobotę, 22 listopada, w hali Zespołu Szkół nr 8 w Tomaszowie Maz. odbyły się VI Konfrontacje Zespołów Tańca Nowoczesnego. Organizatorami turnieju byli: Dzielnicowy Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół nr 8. Rywalizacja przebiegała w czterech kategoriach wiekowych: do lat 7, 8 – 11 lat, 12 – 15 lat i powyżej 15 lat. Frekwencja była znakomita, w konfrontacjach wzięło udział 20 zespołów, które zaprezentowały 24 układy taneczne. Mieliśmy reprezentantów między innymi z Bełchatowa, Głowna, Piotrkowa Tryb., Radomska, Rzeczycy, Strykowa, Konopisk oraz oczywiście z Tomaszowa Maz.

Rywalizujące ze sobą zespoły udowodniły, że taniec nowoczesny jest dynamiczny i że jest idealny dla osób, które lubią łączyć różne style w muzyce. Młodych tancerzy oceniało znakomite jury związane ze Studiem Tańca i Ruchu IMPAKT z Częstochowy, w składzie: Tomasz Skalski „Skała”- przewodniczący, pedagog, nauczyciel wf, instruktor z zakresu ulicznych form tanecznych, organizator Ogólnopolskiego Festiwalu „Face To Face”, Grzegorz Caban – instruktor tańca, choreograf, mistrz okręgu częstochowskiego w sportowym tańcu towarzyskim, założyciel Sabores de Salsa oraz Anna Bozhenko – dyplomowana aktorka, choreograf spektakli teatralnych jak również instruktor tańca lady styling, sexy Dance i pole Dance. Triumfatorami bez wątpienia byli tancerze z zespołu „Agat” ze Strykowa, którym jury przyznało Grand Prix za zachwycający układ „Ave Maria”. Nagrody wręczali Anna Zwardoń – dyrektor DOK-u, Lena Słowikowska – dyrektor ZS nr 8 i Krzysztof Kuchta – Radny Rady Miejskiej. Tradycyjnie organizatorzy uhonorowali instruktorów występujących formacji tanecznych pisemnymi podziękowaniami oraz materiałami promocyjnymi przekazanymi przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników Konfrontacji był występ Grupy Tanecznej Elita, której opiekunem i choreografem jest Monika Saktura, instruktor artystyczny DOK. Celem konfrontacji jest popularyzacja zespołowych form tanecznych, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z zespołami tanecznymi jak również integracja środowiska tanecznego. Organizatorzy dziękują za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tak dużego przedsięwzięcia: zespołowi APTEKARZE za obsługę akustyczną, 12. Tomaszowskiej Drużynie Harcerskiej Błyskawica za pomoc organizacyjną, Grupie Medycznej z Ochotniczej Straży Pożarnej z Białobrzegów za zapewnienie opieki przedmedycznej.

Protokół Jury:

Kategoria do 7 lat
I miejsce – IMPULSIK – Dzielnicowy Ośrodek Kultury, Tomaszów Maz. – układ „Hip-Hopowe Czarownice
II miejsce – Szkółka Baletowa PLIE – Miejski Ośrodek Kultury, Piotrków Tryb. – układ „Jak mgiełka”

Kategoria 8 – 11 lat
I miejsce – MAŁY AEROBIK – Klub Kultury „Jaskółczyn”, Piotrków Tryb. – układ „Byczek Fernando nie lubi corridy”
II miejsce – GOLD 2 – Miejski Ośrodek Kultury, Głowno – układ „Opowieść o Kopciuszku”
III miejsce – DYSTANS – Miejski Dom Kultury, Radomsko – układ „O północy na zamku, kiedy wszyscy śpią”
III miejsce- IMPULS – Dzielnicowy Ośrodek Kultury, Tomaszów Maz. – układ „Obcy”

Wyróżnienie:
– PROGRESS – Miejskie Centrum Kultury, Bełchatów – układ ” W owocowym sadzie”
– MAŁA AFERA – Gminne Centrum Kultury i Rekreacji, Konopiska – układ „Morskie opowieści”

Kategoria 12 – 15 lat
I miejsce – AGAT – Ośrodek Kultury i Rekreacji, Stryków – układ „Na strychu”
II miejsce – AEROBIK – Klub Kultury „Jaskółczyn” , Piotrków Tryb. – układ „Zdobycz”
III miejsce – GOLD 1 – Miejski Ośrodek Kultury, Głowno- układ „Zazdrość”

Wyróżnienie:
– JAZZ FOLK DANCE – Gminny Ośrodek Kultury,Sportu i Rekreacji, Jeżów – układ „Nowa Era”
– AFERA – Gminne Centrum Kultury i Rekreacji, Konopiska – układ „Żołnierz z żelaza”

Kategoria powyżej 15 lat
I miejsce – EKSTAZA – Miejski Dom Kultury, Radomsko – układ „Królowa Zombi”
II miejsce – AGAT- Ośrodek Kultury i Rekreacji, Stryków – układ „Cest’la’via”
III miejsce – PROGRESS – Miejskie Centrum Kultury, Bełchatów – układ „Laufer”

Wyróżnienie:
– AGAT – Ośrodek Kultury i Rekreacji, Stryków – układ „Być może”
– EKSTAZA – Miejski Dom Kultury, Radomsko – układ „Ruch ukryty w przestrzeni”

GŁÓWNĄ NAGRODĘ, GRAND PRIX, VI KONFRONTACJI ZESPOŁÓW TAŃCA NOWOCZESNEGO OTRZYMAŁ:

ZESPÓŁ AGAT Z MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY W STRYKOWIE ZA UKŁAD „AVE MARIA” – instruktor Agnieszka Waszkiewicz

Nagrodę Grand Prix oraz pozostałe nagrody i puchary ufundował Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Wszystkim opiekunom wręczono imienne podziękowania oraz materiały promocyjne przekazane przez Wydział Strategii i Zarządzania Projektami Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz Wydział Informacji Turystycznej i Promocji Starostwa Powiatowego.