Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka

23 stycznia bieżącego roku miały miejsce uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w naszym mieście. Mali artyści pod okiem swoich instruktorów przygotowali bogaty program artystyczny. Kochani Seniorzy z okazji swojego święta udali się ze swoimi wnukami w estradowe wojaże, zgodnie z przyświecającym hasłem „Podróż z Babcią i Dziadkiem dookoła świata”.

Licznie przybyłą publiczność powitała Anna Zwardoń, dyrektor DOK-u i zaprosiła seniorów do wspólnej zabawy z wnukami. Dzieci w wieku przedszkolnym z „Klubiku Malucha”, którego opiekunem jest Anna Zieja, zabrały wszystkich gości w rejs po morzu za sprawą teatralnej miniscenki. Następnie maluchy pod czujnym okiem Karoliny Kozar, prowadzącej zajęcia rytmiki dla najmłodszych, zaprosiły swoich najbliższych do świata pląsów i wdzięcznych piosenek. Zespół „Impuls”, którego opiekunem i choreografem jest Monika Saktura, udowodnił zebranym gościom, że współczesne czarownice od spotkań na Łysej Górze wolą taniec w rytmach hip – hopu. Ze starszą grupą taneczną Babcie i Dziadkowie udali się w kosmos za sprawą układu pt. „Obcy”. Nie zabrakło też wierszy. Iza Rudzka z Klubu Przyjaciół Literatury zabrała dostojnych gości w poetycką podróż po Afryce, zaprezentowała też wyjątkowe „Życzenia na wesoło”, będące owocem jej zabaw z rymowaniem. Dla większości dzieci mistrzami w opowiadaniu bajek i historii są Babcia i Dziadek. Podczas styczniowego święta w DOK-u role się odwróciły – to ich przywilejem było słuchanie. Grupa teatralna „Misz – Masz”, której opiekunem jest pani Iwona Jabłońska, zaprosiła wszystkich do niezwykłej krainy baśni. Małych aktorów podziwiano w pełnym dobrego humoru przedstawieniu pt. „O smoku, który zmienił jadłospis”. Tego dnia również teatralnym krokiem wyruszono w świat dobrych manier wraz z zespołem „Horrorek”, który zaprezentował się w przedstawieniu pt.” Ballada o kapryśnej królewnie”. Nie zabrakło też wspólnych zabaw Babć i Dziadków z wnukami. Dorośli wraz z dziećmi nakarmili papierowego tygrysa rodem z Indii oraz zaprezentowali elementy garderoby z różnych stron świata. Z dalekich stron, do których przeniósł widzów bogaty program artystyczny przygotowany przez podopiecznych Dzielnicowego Ośrodka Kultury, wszyscy powrócili na minirecital w wykonaniu zespołu „Retro” w składzie: Kazimierz Krotosz, Barbara Kwarciana, Mirosław Moskwa, Jerzy oraz Tadeusz Sil. Wspólne wielopokoleniowe śpiewanie towarzyszyło słodkiemu poczęstunkowi oraz obdarowywaniu Babć i Dziadków pierniczkami udekorowanymi papierowymi kwiatami przez ich wnuków .