Tłusty czwartek na ludowo

Góra pączków, za tą górą
Tłuste placki z konfiturą,
Za plackami misa chrustu,
Bo to dzisiaj są zapusty.
Przez dzień cały się zajada,
A wieczorem maskarada:
Janek włożył ojca spodnie,
Choć mu bardzo niewygodnie,
Zosia – suknię babci Marty
I kapelusz jej podarty,
Franek sadzy wziął z komina,
Bo udawać chce Murzyna.
W tłusty czwartek się swawoli,
Później czasem brzuszek boli.

Tak o Tłustym Czwartku pisał Władysław Broniewski. Namiastkę dawnego szaleństwa, mieli okazję obejrzeć widzowie wczorajszego koncertu w DOK-u, w wykonaniu zespołu Łucy Babki. Zespół na co dzień pracuje w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe, natomiast wczoraj dzięki uprzejmości Dyrekcji GOK, Pani Kasi Rutkowskiej-Bernackiej, dawne, niestety powoli zanikające zwyczaje, artyści prezentowali podczas kilku występów, między innymi w naszym Ośrodku. Przyśpiewkami, dowcipem, zabawą przypomnieli postacie znane z obchodów kolędniczych – kurka, turonia, kozy, niedźwiedzia, bociana, żurawia i konika. Oczywiście nie obyło się bez tradycyjnego, tłustoczwartkowego poczęstunku.

Dziękujemy za wsparcie: Radnym Miejskim – Pani Izabeli Batorskiej i Panu Krzysztofowi Kuchcie, Radnemu Powiatowemu Panu Stanisławowi Karwasowi, Panu Tomaszowi Mazurkowi właścicielowi Cukierni „Mazurek„, Panu Kazimierzowi Fryzielowi, Panu Dawidowi Przybyłkowi właścicielowi Delikatesów z ul. Wilczej. Tłusty Czwartek już za nami, ale pozostała jeszcze najhuczniejsza, ostatnia przed Popielcem część karnawału. Nie pozostaje nic więcej, jak życzyć wszystkim dobrej zabawy!