Randez-Vous z operetką i tańcem w DOK

27 czerwca w wypełnionej po brzegi sali kina Włókniarz odbył się uroczysty koncert podsumowujący działania Dzielnicowego Ośrodka Kultury na polu artystycznym w roku kulturalno-oświatowym 2011/2012. Koncert był formą podziękowania dla wszystkich którzy wspierają codzienną pracę i wszelkie działania DOK-u.

Na scenie w prezentacji tanecznej wystąpił zespół Impuls z Dzielnicowego Ośrodka Kultury oraz gościnnie, grupa taneczna Elita w składzie – Renata Jaśkiewicz i Andrzej Jaśkiewicz, Bożena Kowalczyk i wójt Inowłodza Zenon Chojnacki, Jolanta Żelazek i Tomasz Trzonek radny Rady Miejskiej Tomaszowa Maz., Sylwia Rutkowska i wicestarosta Tomaszowa Sławomir Szewczyk. Pokaz wzbogacili Bartłomiej Trojak w roli szalonego kowboja oraz Tadeusz Lubicki w roli śpiewająco – grającego kowboja. Prezentację taneczną opracowała i przygotowała instruktorka DOK, Monika Saktura. Natomiast głównym punktem wieczoru było pełne humoru i zabawy przedstawienie „Randez – Vous z operetką” w wykonaniu teatru muzycznego „Iwia”. Najpiękniejsze arie operetkowe zaprezentowali Izabela Witwicka – sopran oraz Sebastian Dolnicki – tenor.

Było to wspaniałe, artystyczne popołudnie, doskonała muzyka, barwne stroje, piękne głosy i uroda solistki z pewnością na długo pozostaną w pamięci licznie przybyłej publiczności. Organizatorzy serdecznie dziękują: artystom za piękny występ, Panu Dariuszowi Burianowi oraz Panu Jackowi Kurzawie za doskonałą oprawę akustyczną, Dyrektor MBP Ewie Adamskiej, Panu Mariuszowi Zygmuntowi za udostępnienie Sali Włókniarz, Państwu Marzenie i Adamowi Jakubczykom za pomoc finansową w ufundowaniu upominków dla tancerzy, Panu Marcinowi Sakturze za opracowanie oprawy muzycznej prezentacji tanecznej.