Koncert laureatów VIII Powiatowego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej

11 listopada 2013r. w Kościele pod wezwaniem św. Marcina (dzielnica Białobrzegi) odbył się Koncert Laureatów VIII Powiatowego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Organizatorami konkursu i koncertu był Zespół Szkół Nr 8 oraz Dzielnicowy Ośrodek Kultury. Koncertowi towarzyszyło wręczenie nagród i dyplomów dla najlepszych, młodych artystów ufundowanych przez Urząd Miasta, Radę Rodziców ZS nr 8 oraz DOK.

W przesłuchaniach konkursowych, które miało miejsce 5 listopada w Dzielnicowym Ośrodku Kultury, uczestniczyło blisko 130 wykonawców, w tym zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, oraz soliści i duety. Uczestników oceniało jury w składzie: Grażyna Węgrzyńska – przewodnicząca jury, Katarzyna Małek, Wacława Bąk, Halina Szczucińska oraz Krystyna Koselak. Członkowie komisji podkreślili bardzo wysoki poziom artystyczny tegorocznych prezentacji. Koncert był wyjątkową okazją do uczczenia 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W kategorii szkoła podstawowa zwycięzcami zostali:

I miejsce – Zespół wokalny – Ośrodek Kultury „TKACZ”, Zuzanna Borowska – Jednostka Wojskowa 4389 w Tomaszowie Maz.

II miejsce – Patrycja Rój – Zespół Szkół w Ujeździe, Zespół wokalny – Szkoła Podstawowa Nr 6

III miejsce Ewa Kaczmarek – Szkoła Podstawowa Nr 10, Otylia Garczyńska, Karolina Zalewska i Zespół „Ananasy z Trzeciej Klasy”- Szkoła Podstawowa Nr 12

Wyróżnienie
Maria Puchta, Karolina Lasota, Jakub Snopek- Zespół Szkół w Niewiadowie, Julia Stępień – Szkoła Podstawowa Nr 1, Alicja Matysiak – Szkoła Podstawowa Nr 12

W kategorii gimnazjum nagrody otrzymali:

Adam Wiączek – Gimnazjum Nr 7

II miejsce
Zespół wokalno-instrumentalny – Ośrodek Kultury TKACZ, Zespół wokalny – Gimnazjum Nr 8

III miejsce
Dominika Warsicka – Klub Wojskowy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, Aleksandra Banasiak – Gimnazjum Nr 4

Karolina Niewiadomska – Gimnazjum Nr 6, Kamila Kamocka – Gimnazjum Nr 3

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne laureatami zostali:

Jagoda Jasnowska – Wojskowy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej

II miejsce
Marcin Skorupski, Jakub Miszczyk – I LO w Tomaszowie Mazowieckim

III miejsce
Beata Rudzka, Igor Gabryanczyk – Dzielnicowy Ośrodek Kultury

Wyróżnienie
Patrycja Adamska – Jednostka Wojskowa 4389 w Tomaszowie Mazowieckim, Zespół wokalny – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2,  Agata Milczarek – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6,  Katarzyna Piwowarska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6

Młodzi wykonawcy udowodnili, że dla młodego pokolenia słowa „Ojczyzna” , „Patriotyzm” to nie puste hasła. Zaangażowanie w wykonywane utwory wprowadziły liczną publiczność w klimat sprzyjający wyciszeniu i refleksji nad męstwem naszych przodków walczących o niepodległość Ojczyzny. Talent i wzruszające interpretacje wykonawców zostały docenione przez obecnego na koncercie posła na Sejm RP Pana Marcina Witko, który postanowił dodatkowo wyróżnić czworo młodych artystów zapraszając ich na wyjazd do Brukseli.