Koncert Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi na rockowo”

18 grudnia bieżącego roku w Dzielnicowym Ośrodku Kultury odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi na rockowo”. Amatorów kolędowania powitała Anna Zwardoń, dyrektor DOK-u. To wyjątkowe spotkanie motywowało przybyłych gości do refleksji, dlaczego warto śpiewać kolędy? Jako pierwsze wystąpiły uczestniczki zajęć gitarowych: Dominika Kosylak, Julia Ostrowska, Klaudia Duda przy akompaniamencie swojego instruktora Sylwestra Lublina. Umuzykalnione dziewczęta uświadomiły wszystkim, że kolędy są przepełnione ciepłem dobrem, miłością, czyli tym, czego nam na co dzień brakuje.

Dowiodły tym samym, że nie potrzeba słów, muzyka sama w sobie potrafi wyrazić wszystkie ludzkie tęsknoty. Subtelna gra gitary i bożonarodzeniowa dekoracja autorstwa Iwony Jabłońskiej przyniosła swoistą dozę zadumy, ale też ożywiała radością i nadzieją. Zaraz potem w rockowe brzmienie wprowadził wszystkich zespół „Aptekarze” (w nieco okrojonym składzie – życzymy zdrówka Ewelinie Łęczyckiej): Dariusz Burian – gitara basowa, wokal, Robert Burian – perkusja , wokal, Łukasz Sil – instrumenty klawiszowe, wokal, Sławomir Jania – gitara solowa i akustyczna. W roli konferansjera wystąpiła Anna Zieja, która przekazywała pokrótce historię powstania wykonywanych przez zespół kolęd i pastorałek. „Aptekarze” udowodnili, że bożonarodzeniowe śpiewanie jest modne, że warto wykonywać kolędy i pastorałki w nowych, oryginalnych aranżacjach, że muzyka jest uniwersalnym językiem wszystkich ludzi, a ich nowe brzmienie oparte na efektownych dĽwiękach różnego rodzaju gitar i perkusji, z wyraĽnie zarysowanym rytmem rozpala serca nie tylko fanów rocka. Dynamiczne wykonanie między innymi kolędy pt. „Jezus malusieńki” elektryzowało pozytywną energią. Również pastorałki pozbawione sakralności, jednak związane mocno z Bożym Narodzeniem w wykonaniu zespołu zyskały aprobatę wymagającej publiczności, która gromkimi brawami wywalczyła bisowy utwór „Aptekarzy”. Organizatorzy niedzielnego Koncertu w DOK-u mają nadzieję, że będzie on zachętą dla wszystkich tomaszowian do rodzinnego kolędowania przy wigilijnym stole, że osobistego śpiewu nie zastąpią już w tym roku żadne płyty CD z kolędami wykonanymi przez znanych piosenkarzy. Za pomoc w organizacji koncertu Dyrekcja i pracownicy dziękują:
Panu Jackowi Kurzawie reprezentującemu firmę „Artmusika” – za nagłośnienie imprezy, Telewizji aMazing odpowiedzialnej za portal internetowy tvtomaszow.pl – za patronat medialny oraz Ratowniczej Grupie Młodzieżowej z OSP w Białobrzegach – za czuwanie od strony medycznej nad bezpieczeństwem przybyłych gości i wykonawców.