CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – inauguracja akcji w MBP

3 czerwca bieżącego roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej miało miejsce spotkanie z podopiecznymi z Przedszkola nr 2 im. Marii Kownackiej w Tomaszowie Mazowieckim. Spotkanie to pod hasłem „Lokomotywa Pana Tuwima” związane było    z obchodami X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Imprezę poprowadziła Justyna Łomża, kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w naszym mieście przy współpracy Doroty Klimczak, nauczycielki  z Przedszkola nr 2.

Na dzieci czekało szereg atrakcji: czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima w języku polskim, niemieckim, angielskim, słowackim, czytanie znanych wierszyków tegoż autora przez Ewę Adamską, dyrektora MBP oraz  innych pracowników biblioteki, zabawy z udziałem widowni – inscenizacja znanego i lubianego utworu pt. „Rzepka”. Niespodzianką dla przedszkolaków był występ grupy teatralnej „Horrorek” z naszego Dzielnicowego Ośrodka Kultury. Przedstawienie pt. „Burza w teatrze Go, Go” podobało się dużym i małym. Rodzice skupiali się na jego treści, najmłodszym natomiast podobała się scenografia i kukły, będące dziełem opiekunki zespołu – Iwony Jabłońskiej. Na koniec organizatorzy spotkania wręczyli rodzicom podziękowania za całoroczną działalność na rzecz przedszkola i uroczysty dyplom za współpracę międzyinstytucjonalną  instruktorkom z DOK-u.