Występy w SP nr 13

Powiększ obrazWystępy w SP nr 13

Zespoły taneczne: „Impuls” i „Dokowianie” są barwną wizytówką Dzielnicowego Ośrodka Kultury. Ich niezwykły urok, jak i perfekcyjne przygotowanie do występów przed szeroką publicznością powoduje, że organizatorzy wielu imprez w naszym mieście zapraszają uzdolnione dzieci z naszej placówki, by te swoim talentem umiliły niejedną uroczystość.
5 maja bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 13 w Tomaszowie Maz. miał miejsce popisowy występ zespołów: „Impuls”, „Dokowianie” i części Dziecięcego Ludowego Zespołu „Sami Swoi”, którego opiekunką jest również Monika Saktura. W powyższej placówce tego dnia odbywało się uroczyste wręczenie nagród laureatom V. Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla uczniów klas trzecich, którego organizatorem była właśnie SP nr 13.

Artystyczna prezentacja dzieci i młodzieży z DOK-u stanowiła dla dziesięcioletnich sympatyków nauki o strukturze i funkcjonowaniu przyrody nie lada niespodziankę. Trzecioklasistom, ich opiekunom, dyrekcji szkoły, ciału pedagogicznemu, jak i zaproszonym gościom ludowe przyśpiewki „Dokowian” oraz ich taneczne poczynania z zaprzyjaĽnioną młodzieżą z zespołu folklorystycznego z Twardej niezmiernie się podobały. Gorące rytmy latynoskie i roztańczone maluchy z „Impulsu” cieszyły oko i serce. Hinduskie dĽwięki muzyki i roztańczone dziewczęta również z tego samego zespołu zabrały publiczność do Indii. Najstarsze przedstawicielki „Impulsu” w błękitnych podkoszulkach z logo zespołu i DOK-u zachęcały do hip-hopu. Na koniec części artystycznej „Impuls” w strojach dzikusek z buszu „dał czadu”, wykonując układ taneczny do piosenki Waka, Waka Shakiry.
Niezwykle wzruszające i miłe były słowa uznania i podziękowania Ewy Błaszczyk, dyrektor podstawówki przy ul. J. U. Niemcewicza skierowane do Anny Zwardoń, dyrektor DOK-u i Moniki Saktury, instruktorki i choreografa w naszej placówce kultury.
My dziękujemy organizatorom V. Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla uczniów klas trzecich w naszym mieście za ciepłe przyjęcie i słodki poczęstunek. A rodzicom występujących pociech za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu.