Wakacyjne warsztaty ceramiki w DOK-u

Ponad 20 uczestników wzięło udział w pierwszej propozycji wakacyjnego cyklu warsztatów w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim,  które odbyły się 28 i 29 czerwca b.r. w filii Dzielnicowy Ośrodek Kultury.Tematem pierwszego spotkania było wykonywanie z gliny ornamentów zwanych arabeską. Prowadząca zajęcia Aleksandra Dębiec przygotowała szablony różnorodnych motywów, wyjaśniła znaczenie tego określenia, podała przykłady wykorzystania arabeski w architekturze, rzemiośle i malarstwie. Uczestnicy wg zaproponowanych matryc, ale także wykorzystując własne pomysły, tworzyli gliniane zdobienia. Drugiego dnia warsztatów powstawały ceramiczne ptaki. Inspirując się otaczającą przyrodą lepiono gliniane figurki skrzydlatych przyjaciół: wróbli, gołębi, sikorek. Warsztaty urozmaiciły zabawy chustą animacyjną.

Organizatorzy zapraszają na lipcowe warsztaty wakacyjne.