Otwarty Turniej Tenisa Stołowego z okazji 35 – lecia Ośrodka

Powiększ obrazTurniej Tenisa Stołowego

27 marca bieżącego roku odbył się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Otwarty Turniej Tenisa Stołowego z okazji 35 – lecia Ośrodka. Tenisiści rywalizowali o Puchar Firmy Handlowo – Usługowej „DALMET”. Impreza cieszyła się zainteresowaniem tomaszowian. Już w piątek na forum internetowym chętni zadawali organizatorowi pytania, np.: Czy dziewczyny też mogą brać udział w Turnieju? Zamiarem inicjatora i koordynatora imprezy Tadeusza Lubickiego było zainteresowanie tenisem stołowym wszystkich bez względu na wiek, płeć czy posiadane umiejętności.

W Turnieju wystartowało piętnastu najwierniejszych sympatyków tenisa stołowego z całego miasta. Obowiązywał system „brazylijski” – do dwóch przegranych pojedynków. Najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Błoński, który w finale pokonał Bogusława Frankiewicza 3:0 w pasjonującym pojedynku. Obaj tenisiści pokazali wysoki poziom umiejętności techniczno – taktycznych, co jest najlepszą promocją czynnego wypoczynku. Kolejne miejsca zajęli: 3. Zbigniew GoĽdzik (DOK Dalmet), 4. Stanisław Pająk, 5. Gerard Żurner, 6. Jakub Serwa (DOK), 7. Andrzej Łepicki, 8. Marek Dziedziński, 9. Zdzisław Borowski, 10. Norbert Paczutkowski (DOK). Puchary dla najlepszych wręczył Krzysztof Milczarek – właściciel i szef Firmy „Dalmet”, który z uwagą i podziwem śledził wydarzenia przy stołach.
Przemiłym akcentem Turnieju było wręczenie pamiątkowego pucharu Tadeuszowi Lubickiemu – pedagogowi, instruktorowi kultury fizycznej z DOK- u. Wdzięczni zawodnicy uhonorowali I miejscem swojego trenera w trzech symbolicznych kategoriach: Organizator, Upór, Trwanie.