„Martwa natura” na wystawie w filii DOK

Kolejne spotkanie artystyczne w cyklu „Wieczory ze sztuką” odbyło sie 10 sierpnia w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim filii DOK.

23 artystów, członków sekcji plastycznej Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Miejskiego Ośrodka Kultury, filii MCK w Tomaszowie Mazowieckim zaprezentowało w białobrzeskim ośrodku ponad 30 prac malarskich na wystawie „Martwa natura”.

Inicjatorem wernisażu i jednocześnie artystycznym „przewodnikiem” wieczoru był Lech Kozdrój, uczestnik sekcji plastycznej TUTW i wiceprezes SAP w Tomaszowie Mazowieckim .

Sekcja plastyczna TUTW i MOK działa od ponad 11 lat w ośrodku przy ul. Browarnej i pracuje pod kierunkiem instruktorki Bożeny Gajdy. Jej członkowie rozwijają plastyczne umiejętności i pasje w trakcie cotygodniowych zajęć, a także doskonalą je podczas warsztatów z artystami profesjonalnymi. Sekcja ma w dorobku zarówno tematyczne wystawy zbiorowe, jak również wystawy twórców indywidualnych.

Ideą „Wieczorów ze sztuką” jest prezentowanie różnorodnej twórczości artystycznej, dlatego w otoczeniu wystawy „Martwa natura” wystąpili także uzdolnieni w innych dziedzinach członkowie TUTW.

Oprawę artystyczną przygotował Lech Kozdrój, który na instrumentach klawiszowych zilustrował muzycznie temat wystawy, prezentując wybrane specjalnie na tę okazje utwory. Do udziału w wieczorze zaprosił też recytatorki Elżbietę Jakóbczyk i Barbarę Skawińską, które wzbogaciły występ prezentacjami utworów literackich, a Kazimierz Matecki pokazał próbkę swoich wokalnych możliwości.

Wieczór był okazją do złożenia podziękowań członkom Klubu Seniora DOK, Alicji Puchalskiej – prezes OSP Białobrzegi oraz Edycie Izdebskiej za pomoc organizacyjną przy realizacji akcji wakacyjnej dla dzieci. Mimo upalnej aury nie zawiodła publiczność dzielnicy Białobrzegi, a także mieszkańców z centrum miasta.