Malowanie na kolanie ‚2017

19 i 20 kwietnia w Dzielnicowym Ośrodku Kultury, filii Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się coroczne spotkanie edukacyjno-plastycznego z cyklu „Malowanie na kolanie”. Uczestniczyło w nim 118 uczniów kl. I-III z ZS nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. Tegoroczna edycja zatytułowana była „Zostawcie nam czysty kawałek świata’’ i poświęcona ekologii. Celem akcji było propagowanie wiedzy ekologicznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przyrodniczych, uwrażliwianie na piękno otaczającego świata i zrozumienie konieczności ochrony środowiska. Każdy uczestnik po wykonaniu pracy indywidualnej mógł wykazać się pomysłowością plastyczną przy pracy zespołowej, tworząc łąkę pełną kwiatów.

„Dar panowania nad przyrodą winniśmy wykorzystać w poczuciu odpowiedzialności, świadomości, że jest to wspólne dobro ludzkości”.  Jan Paweł II

Warsztaty prowadziła Iwona Jabłońska.