III REGIONALNE KONFRONTACJE ZESPOŁÓW TAŃCA NOWOCZESNEGO

Powiększ obrazIII REGIONALNE KONFRONTACJE ZESPOŁÓW TAŃCA NOWOCZESNEGO

26 listopada bieżącego roku w naszym mieście odbyły się III Regionalne Konfrontacje Zespołów Tańca Nowoczesnego. Ich organizatorem był Dzielnicowy Ośrodek Kultury wraz z Zespołem Szkół nr 8 w Tomaszowie Maz., gdzie miały miejsce eliminacje.
Wszystkich gości, uczestników przeglądu i ich opiekunów powitała Anna Zwardoń – dyrektor DOK-u i Lena Słowikowska – dyrektor ZS nr 8.

Jury wraz z liczną publicznością obejrzało łącznie 28 prezentacji, a rywalizowały ze sobą 22 zespoły (niektóre z nich próbowały swoich sił w podwójnych choreografiach).
Uczestnicy konfrontacji oceniani byli w czterech kategoriach wiekowych: do 8 lat, od 9 do 11 lat, od 12 do 15 lat i powyżej 15 lat.
Tanecznym zmaganiom dzieci i młodzieży fachowym okiem przyglądało się czteroosobowe jury w składzie:
Pan JANUSZ WIELGOSZ – przewodniczący; ( trener, choreograf, dyplomowany instruktor tańca , wodzirej, konferansjer, absolwent prestiżowego Studium Tanecznego w Olsztynie, posiadacz licencji trenerskiej Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego), OLIVIA WOLNIAK (psycholog, dyplomowany instruktor tańca, choreograf), MONIKA JUSTYŃSKA (dyplomowany instruktor tańca, choreograf, uczestniczka letnich warsztatów w Pineapple Dance Studio w Londynie), PIOTR BIELAWSKI (tancerze, dyplomowany choreograf).

Poziom rywalizujących ze sobą zespołów był wysoki. Grupy taneczne zachwycały swoją żywiołowością oraz oryginalną choreografią układów. Dopełnieniem umiejętności tanecznych były różnobarwne, niepowtarzalne stroje, adekwatnie dobrane do przedstawianych prezentacji.
Nie zabrakło roztańczonych postaci rodem z filmów fantasy, dzieci i młodzieży w przebraniach czarnoksiężników i czarownic, uroczych kowbojek czy energicznych polskich kibiców piłki nożnej.

W kategorii wiekowej do 8 lat oceniający przyznali nagrody obu najmłodszym startującym w niej zespołom:
NAGRODA SPECJALNA dla najmłodszych uczestników Konfrontacji :
– IMPULS mini z Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Tomaszowie Maz.
– VICO – DANCE – Kraina Dobrej Zabawy z Tomaszowa Maz.

W drugiej kategorii wiekowej, od 9 do 11 lat laureatami zostały następujące zespoły:
I miejsce – AGAT – Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie, układ „Strzał amorka”, opiekun Agnieszka Waszkiewicz
II miejsce – IMPULS – Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz. , układ „Country rouds”, opiekun Monika Saktura
III miejsce – GOLD II – Miejski Ośrodek Kultury w Głownie , układ „Motyle”, opiekun Agnieszka Waszkiewicz

wyróżnienie – MISZ-MASZ – Ośrodek Kultury „Karolew” ŁódĽ, opiekun Monika Kierzkowska
wyróżnienie – ART.DANCE midi – Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz., opiekun Diana Dylewska
wyróżnienie – AMBRA – Szkoła Podstawowa w Rzgowie, opiekun Paula Filipczak
wyróżnienie – VIKO-DANCE – Kraina Dobrej Zabawy Tomaszów Maz., opiekun Monika Fałek

W kolejnej kategorii od 12 do 15 lat jury przyznało zespołom nagrody i wyróżnienia w taki oto sposób:
I miejsce – AEROBIK – Klub Kultury „Jaskółczyn” Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Piotrkowie Tryb, układ ” I przyszła wielka woda”, opiekun Magdalena Markiewicz
II miejsce – DYSTANS – Miejski Dom Kultury w Radomsku, układ „Roztańczony świat Elfów”, opiekun Aneta Bus
III miejsce – GANESZ FRISKY z Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach, układ hip-hop, opiekun Beata Stasiak

wyróżnienie – GOLD I – Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, opiekun Agnieszka Waszkiewicz
wyróżnienie – ART.DANCE maxi – Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz., opiekun Diana Dylewska

W ostatniej kategorii wiekowej, powyżej 15 lat oceniono tańczące zespoły następująco:
I miejsce – EXTASA – Miejski Dom Kultury w Radomsku, układ „Sezon na czarownice”,
opiekun Aneta Bus
II miejsce – MODERN POINT – ŁódĽ, układ „Halloween”, opiekun Magdalena Patalas
III miejsce – PROGRESS – Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, układ „Miasto przyszłości”, opiekun Anetta Wojtuch
III miejsce – GANESZ KINETIK – Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach, układ hip-hop, opiekun Beata Stasiak

wyróżnienie – FERST STEP – Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Tuszynie, opiekun Karolina Malinowska
wyróżnienie – Ti-el SQUAD – Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Tuszynie, opiekun Małgorzata Malinowska

Jury, zgodnie z regulaminem wyróżniło również dyplomem oraz nagrodą rzeczową najmłodszego uczestnika Konfrontacji, którą została Weronika Walasik z Tomaszowie Maz.
Nagrodę główną czyli , Grand Prix, III Regionalnych Konfrontacji Zespołów Tańca Nowoczesnego Tomaszów Mazowiecki 2011, jury przyznało zespołowi tanecznemu MAŁY AEROBIK z Klubu Kultury „Jaskółczyn” Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Piotrkowie Trybunalskim za układ taneczny „Nie ma jak kibic”, przygotowanego przez Panią Magdalenę Markiewicz.

Również instruktorzy wszystkich występujących zespołów otrzymali imienne podziękowanie oraz materiały promocyjne przekazane przez Wydział Promocji UM Tomaszowa Maz.
III Regionalne Konfrontacje Zespołów Tańca Nowoczesnego nie mogłyby się odbyć bez wsparcia, pomocy i hojności wielu osób, firm prywatnych i instytucji.
Organizatorzy dziękują: zespołowi APTEKARZE za obsługę akustyczną, Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu CORDIES za zapewnienie opieki przedmedycznej oraz szczególnie gorąco Pani Agacie Moraczewskiej -Wolskiej -Stowarzyszenie Sportu i Turystyki „Jedno Serce” za przekazanie środków na zakup nagrody głównej.