Cała Polska czyta dzieciom – czytają też w DOK-u

20 maja bieżącego roku w Dzielnicowym Ośrodku Kultury odbyły się zajęcia dla najmłodszych popularyzujące czytelnictwo oraz zabawę słowem, wpisujące się w ogólnopolską akcję: „Cała Polska czyta dzieciom”.
Na małych gości czekało szereg atrakcji. Dzieci oraz ich opiekunki przywitała Anna Zwardoń, dyrektor powyższej placówki. Starszaki z Przedszkola nr 20 w naszym mieście obejrzały premierowe autorskie przedstawienie pt. „¦mieciosław Wielki mikro + czy makrowróg?” w wykonaniu grupy teatralnej „Czary Mary” z DOK-u.

Młodzi aktorzy przekonywali maluchy, że śmiecenie może zniszczyć naszą planetę, że powinniśmy, kochać Ziemię i troszczyć się o jej naturalne piękno. Przedszkolaki podczas występu potrafiły zachować się tak jak w prawdziwym teatrze, w ciszy śledziły losy głównych bohaterów na scenie. Po obejrzanym przedstawieniu cała publiczność ochoczo gimnastykowała się pod kierunkiem instruktora kultury fizycznej. Następnie w skupieniu wszyscy wysłuchali czytanej przez Annę Zieję i Tadeusza Lubickiego bajki Agnieszki Stelmaszyk pt. „Jak Krzyś odczarował Basię”. To, że dzieci słuchały niezwykle uważnie pouczającej historii, świadczy fakt, że znały odpowiedzi na wszystkie szczegółowe pytania quizu dotyczącego wcześniej czytanego tekstu. Pod czujnym okiem Iwony Jabłońskiej przybyłe do ośrodka pociechy ilustrowały przeczytaną bajkę. Chłopcy upodobali sobie postać groĽnego Wodnika Błotniaka, dziewczynki przemienioną w wiewiórkę niegrzeczną Basię. Po rysowaniu Monika Saktura porwała dzieci do tańca. W mgnieniu oka przedszkolaki nauczyły się niezwykle żywiołowego miniukładu tanecznego. Wiele emocji dostarczyło starszakom także wspólne tworzenie zwierzaka-cudaka z narysowanych uprzednio przez instruktorki części ciała zwierzaków. Również lekcja pokazowa lalek teatralnych spodobała się przybyłym małym gościom. Zabawa z chustą animacyjną kończyła pełne pozytywnych emocji zajęcia popularyzujące czytelnictwo w Dzielnicowym Ośrodku Kultury. W podziękowaniu przedszkolaki odśpiewały piosenkę przyświecającą akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.